صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

شبکه ی رادیویی قرآن در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با چند ویژه برنامه در خدمت شنوندگان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبکه ی رادیویی قرآن در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(8 و 9 مهر) با ویژه برنامه های متنوع در خدمت شنوندگان خواهد بود.
ویژه برنامه ی"چراغ هدایت" شامل سخنرانی با موضوع شخصیت امام حسین(ع) و یارانشان، اشاره به فواید زیارت و گریه بر سیدالشهدا(ع) و سخنرانی ویژه ی تاسوعا و عاشورای حسینی به سمع علاقه مندان خواهد رسید.
بهره ای از کلام بزرگان شامل سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر هدف از قیام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا از رادیو قرآن پخش می شود.
یکی دیگر از برنامه هایی که روزهای تاسوعا و عاشورا از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان خواهد شد حسینیه است؛ در ویژه برنامه ی "حسینیه" سخنرانی علما و بزرگان دین اسلام از جمله مقام معظم رهبری، آیت الله جوادی آملی، آیت الله حسن زاده آملی، حجت الاسلام مؤمنی، دکتر رفیعی و آیت الله وحید خراسانی در خصوص قیام عاشورا و فلسفه ی نماز پخش خواهد شد. روضه و مرثیه خوانی نیز از دیگر آیتم های این ویژه برنامه است.
زیارت پر فیض وارث با صدای عباس میرداماد و زیارت جامعه کبیره به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام سجاد(ع) و همچنین تاسوعای حسینی به سمع شنوندگان خواهد رسید.
"قرآن کربلا" ویژه برنامه ای است که تاسوعا و عاشورا ساعت 9:15 تا 10 با موضوع واقعه عاشورا و کربلا و ارائه راهکار برای زندگی امروز به سمع شنوندگان می رسد. در هر برنامه با بیان یک موضوع در رابطه با عاشورا به آیات متناسب با آن نیز اشاره خواهد شد.
یکی دیگر از برنامه های این شبکه ی رادیویی روزهای تاسوعا و عاشورا "حدیث بندگی" بوده که با هدف ارائه ی آموزه های قرآنی صحیفه سجادیه و استفاده آن در زندگی امروز و پرداختن به موضوع ارتباط کلامی امام سجاد(ع) با قرآن(حدیث ثقلین) تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه ساعت 12:45 به مدت 10 دقیقه پخش خواهد شد.
نمایش رادیویی وقایع کربلا و روز دهم از دیگر برنامه های این شبکه ی رادیویی است که روزهای 8 و 9 مهرماه تقدیم مخاطبان می شود.
کلام خوبان، پخش زیارت جامعه کبیره و معرفی کتاب هایی با موضوع قیام عاشورا از دیگر برنامه های رادیو قرآن در این ایام است.
فرازهای تلاوت ناب و اول بار پخش از قاریان ایرانی و مصری نیز" شب تاسوعا تا شام غریبان" از رادیو قرآن به سمع شنوندگان می رسد.

اخبار پربازدید

  • رونمایی از 250 عنوان نمایش برای تولید در سال 1401 رادیو

  • رادیو با 206 برنامه سالروز فتح خرمشهر را گرامی میدارد

  • در سالروز فتح خرمشهر با رادیو اقتصاد همراه شوید

  • احترام به حریم شخصی سوژه طنز «صبح صبا»

  • پویش به عشق علی علیه السلام میلیاردی شد!

  • احیای ساختار و ارتقا مستند رادیویی هدف نخستین جشنواره مستند رادیویی پژواک

  • تجلیل از برترین های رمضان رادیو

  • پیام تسلیت معاون صدا در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت مرحوم مهرداد عشقیان

  • پیام معاون صدای رسانه ملی به مناسبت روز رادیو

  • معاون صدا: دکتر حداد عادل مردی از جنس انقلاب و عرصه جهاد فرهنگی