صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

شبکه ی رادیویی قرآن با ویژه برنامه های جدید و متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، احمد ابوالقاسمی مدیر شبکه رادیویی قرآن به تشریح برنامه های این شبکه در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: شبکه رادیویی قرآن برای این ماه پرخیر و برکت ویژه برنامه های جدید و بسیار متنوعی را پیش بینی کرده که تقدیم مخاطبان ارجمند می کند.
وی با اشاره به برنامه های پیشواز و استقبال رادیو قرآن بیان داشت: برنامه ی "راز آسمان" با موضوع موضوع فلسفه و چگونگی استهلال ماه رمضان با حضور کارشناس نجوم (ابوالفضل کوه کرم) روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 19:00-19:30 به صورت زنده تقدیم شنوندگان خواهد شد.
مدیر رادیو قرآن افزود: برنامه ی ضیافت حقیقی که مجموعه سخنرانی های حضرت آیت ا.. شجاعی پیرامون ممقدمات روحی و معنوی ورود به ماه مبارک رمضان است، روزهای 25 و 26 اردیبهشت ساعت 22:10-22:45 به سمع علاقه مندان می رسد.
یکی از برنامه های مهم و شاخص نیز با عنوان سحرنامه با محوریت همراهی با مخاطبان روزه دار که به پیشواز ماه مبارک رمضان رفته اند، روزهای 25 و 26 اردیبهشت ساعت: 3:00 تا 4:30 بامداد از رادیو قرآن پخش می شود.
ابوالقاسمی با اشاره به ویژه برنامه ی افطار رادیو قرآن، گفت: صدای ربنا با هدف ایجاد فضای معنوی و دعایی لحظات افطار از سه شنبه 25 اردیبهشت ماه ساعت 20 الی 21 با اجرای رضا خضرایی و تهیه کنندگی محبوبه کلانتر به صورت زنده تقدیم مخاطبان می شود.
وی به دیگر برنامه های پیشواز ماه رمضان پرداخت و گفت: برنامه اشراق با موضوع فضیلت ماه مبارک رمضان و اسرار تقدم ماه رجب و شعبان مقدمه تزکیه و آمادگی ورود به ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه تا جمعه 26، 27 و 28 اردیبهشت به روی آنتن می رود.
ابوالقاسمی به ویژه برنامه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ختم قرآن در ماه مبارک رمضان با ایجاد 4 کمربند پخش تلاوت ترتیل یک جزء با ویژگی انتخاب تلاوت ترتیل از قاریان خوشخوان، توجه به نوع ضرب آهنگ تلاوت و تناسب آن با ساعت پخش و توجه به زمان استقرار و اقبال مخاطب جهت همراهی با تلاوت قرآن تقدیم می شود. پخش زنده تلاوت ترتیل یک جزء از آران و بیدگل و تلاوت یک جزء به همراه ترجمه با صدای استاد خلیل الحصری و ترجمه استاد قادرپناه، عبدالفتاح طاروطی، محمود علی البناء و پخش تازه های تلاوت و اول بار از برنامه دیگر این شبکه است.
ابوالقاسمی به برنامه های معارف و مفاهیم قرآنی این شبکه اشاره کرد و افزود: برنامه بوستان معرفت، با محوریت سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی، پخش سخنرانی و مرثیه مناسبتی در ایام شهادت مولای متقیان و برنامه قرآن و زندگی به صورت برنامه کارشناس محور با موضوع کارگاه مشاوره ای خانواده سی موضوع اخلاقی کاربردی سبک زندگی قرآنی بر گرفته از سی جزء قرآن به روی آنتن می رود.
مدیر رادیو قرآن ویژه برنامه های اذانگاهی ماه مبارک رمضان را تشریح کرد و گفت: برنامه های سحرنامه، صدای ربنا، تسبیح آفتاب از برنامه های این بخش است.
ابوالقاسمی در برنامه های تعاملی با مخاطبان گفت: برنامه تلاوت درخواستی، شهر قرآن از نمای نزدیک، شبهای انس، دعای افتتاح، لحظه های ناب، پخش دعای جوشن کبیر فصل نیایش از برنامه های این بخش است.
ابوالقاسمی به برنامه های مناسبتی اشاره کرد و گفت: برای ایام ولادت و شهادت ائمه طاهرین (ع) ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است.
وی ادامه داد: برنامه قدر قرآن ویژه احیا با موضوع مراسم احیاء با سخنرانی شخصیت های قرآنی آیت الله جوادی آملی و حجت الاسلام انصاریان پخش خواهد شد.
مدیر رادیو قرآن از پخش برنامه قسم به زیتون برای روز قدس خبرداد و برای استهلال ماه مبارک شوال و پخش زنده نماز و خطبه عید فطر به امامت رهبر انقلاب و عید سعید فطر ویژه برنامه هایی تدارک دیده شده است.
برنامه "تفسیر آفتاب" با موضوع درس تفسیر سوره حمد امام خمینی (ره) روزهای 29 اردیبهشت تا 18 خرداد از ساعت : 16:15الی 16:40 به سمع شنوندگان خواهد رسید. مستند "از ملک خمین تا ملکوت خدا نیز با موضوع "مستند زندگی امام خمینی (ره) روزهای دوشنبه و سه شنبه 14/3/97 و 15/3/97 ساعت 16:15، 14:30و15:00 و روز دوشنبه 14/3/97 ساعت21:10 و 21:55 پخش می شود.
وی در پایان گفت: مستند با فرزانگان نیز با موضوع شخصیت امام خمینی (ره) روزهای یکشنبه و چهارشنبه 13/3/97تا 16/3/97 ساعت 14:55 به سمع شنوندگان خواهد رسید.

اخبار پربازدید

  • دست پر رادیو در تابستان با بیش از هفت هزار برنامه

  • بررسی مراحل عرفانی کشف و‌سلوک در "بن بست سلوک" از رادیو فرهنگ

  • از مراقبه نفس تا آمادگی برای ظهور در « قلب فرهنگی»

  • پیام تسلیت معاون صدا در پی درگذشت سرور پاک‌نشان

  • دومین نشست هم اندیشی "شیر مدرسه مطالبه ملی" در رادیو  برگزار شد

  • مدیر رادیو اربعین منصوب شد

  • رادیو ایران در سالروز ولادت با سعادت امام رضا(ع) ، از مشهد مقدس برنامه پخش می کند.

  • «مستند فرهنگ» ویژه روز صنایع دستی

  • «فرهنگ مردم» عشق و هنر گره می زند

  • عمارت خانه خورشید از حرم رضوی روی آنتن رادیو فرهنگ می رود