صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از بهره برداری فرودگاه چابهار در بازه زمانی 24 ماهه خبر داد.

«عبدالرحیم کردی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: مجوز ساخت این فرودگاه در سال 1395 صادر شد اما برنامه ریزی های اجرای پروژه اندکی با تاخیر صورت گرفت.

وی اظهارداشت: خوشبختانه توافقی که سال گذشته با «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت اجازه سرمایه گذاری و مجری بودن منطقه آزاد چابهار را برای این فرودگاه صادر و موافقت اصولی پروژه نیز مهر ماه امسال به نام منطقه آزاد چابهار صادر شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این سازمان نیز پیش بینی های لازم در خصوص منابع اجرای پروژه انجام داده است.

وی افزود: کلنگ عملیات اجرایی پروژه فرودگاه چابهار امروز با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی به مناسب میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) به زمین شده شد.

کردی همچنین اظهار امیدواری کرد که بر اساس زمان بندی مورد پیش بینی پروژه مزبور به فاز بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه قرارداد ساخت فرودگاه چابهار با پیمانکار داخلی بصورت ای پی سی است، گفت: بر اساس توافق اولیه این فرودگاه 24 ماهه به بهره ربرداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسیه کشور است، افزود: خوشبختانه با سفر مقام معظم رهبری در دهه 80 به استان سیستان و بلوچستان و توجه ویژه معظم له به توسعه سواحل مکران شکل گیری زیر ساخت های این منطقه سرعت بیشتری به خود گرفت و در حوزه راه آهن، بندر، جاده و همینطور مباحث فرودگاهی برنامه ریزی مفصلی انجام شد.

وی اظهارداشت: آنچه که مهم و اساسی بود زیر ساخت های حمل و نقلی با اولویت بندر و ریل بود که خوشبختانه از سال های گذشته آغاز شده بود و پیشرفت خیلی خوبی هم داشت و سال گذشته بندر شهید بهشتی به بهره برداری رسید و ریل هم با سرعت خیلی خوبی در حال پیشرفت است.

کردی بیان داشت: مقام معظم رهبری در این شرایط خاص اقتصادی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی به مبلغ 300 میلیون یورو برای تکمیل خط ریل چابهار - زاهدان را صادر تا این پروژه در زمان کوتاهتری به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: یکی از حلقه های مفقوده ابزارهای حمل و نقل منطقه موضوع فرودگاه بود و تا به حال شاید به این دلیل به سراغ فرودگاه بصورت جدی نرفته بودند که سایر زیرساخت ها بویژه بندر و امکان حمل و نقل هوایی برای بحث بار خیلی در دستور کار جدی نبود و فرودگاه نظامی کنارک هم پاسخگوی رفت و آمدهای منطقه بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار یادآورشد: خوشبختانه با توسعه زیرساخت ها و شکل گیری فعالیت ها در منطقه نیاز به یک فرودگاه غیر نظامی مستقل با اولویت بار و مسافر به میزان نیاز توسعه منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • انتخابات آمریکا به وقت رادیو گفت و گو

  • نشان سلیمانی؛نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو

  • دیالوگ‎های خنده دار فیلم‎های طنز دفاع مقدس را در «سینماصبا» بشنوید

  • رادیو ایران،صدایی به وسعت تاریخ و فرهنگ ایران

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • رادیو معارف در سوگ شهادت غریب مدینه

  • رادیو اربعین راه‌اندازی شد

  • تعداد واکسن های موجود برای کادر داروخانه ها هم کافی نیست

  • دانش آموزان چگونه بر استرسهای ناشی از کرونا غلبه کنند ؟

  • آیین رونمایی از آثار رادیویی پاسداشت مقام شهید برگزار شد