صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

ملاصالحی گفت:رادیو انقلاب «صدای گفتمان انقلاب اسلامی و اتحاد ملی» با پشتوانه تبیین و تحلیل گام دوم انقلاب ، فعالیت می کند.


به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، حسن ملاصالحی مدیر رادیو انقلاب با بیان اینکه امسال رادیو انقلاب بر پایه تجربیات سالهای گذشته در شرایطی فعالیت خود را آغاز نموده که اولا بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب به عنوان مهترین سند بالادستی و چشم انداز ترسیم شده برای انقلاب بزرگ مردم ایران را همچون چراغی که مسیر رشد و بالندگی قوام و دوام این انقلاب را روشن نموده است فراروی خود دارد و ثانیا شهادت سردار بزرگ اسلام و انقلاب حاج قاسم سلیمانی و همراهان و همرزمانشان به ویژه مجاهد شهید ابومهدی المهندس به دست استکبار جهانی آمریکای جنایتکار که خون جدیدی را در رگهای این انقلاب به جریان انداخت، کار را برای این رادیو جدی تر و با اهمیت تر نموده است.
مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: لذا این شبکه رادیویی از 25 دی ماه الی 23 بهمن سال جاری به طور 24 ساعتی حسب نظر معاونت محترم صدا جناب آقای دکتر شاه آبادی برای مخاطبان خود برنامه پخش می نماید. حسب تجربه مبنی به ضرورت انعطاف پذیری لزوم پرداختن به مسائل روز و به لحظه و سرعت عمل بالا همچنین مدیریت هزینه، کنداکتور به صورت6 بخش 4 ساعتی زنده و MC، شامل بخش صبحگاهی (6 الی 10)، بخش نیمروزی(10 الی 14)، بخش عصرگاهی (14 الی 18)، بخش شامگاهی (18 الی 22)، بخش شبانگاهی (22 الی 2 روز بعد) و بخش سحرگاهی (2 الی 6) در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به موضوع سازماندهی و تامین عوامل برنامه ساز ادامه داد: عوامل برنامه ساز هر بخش شامل تهیه کننده، گوینده، هماهنگی و ارتباطات است که مجموعاً 11 تیم برنامه سازی در رادیو انقلاب فعالیت می کنند.
برنامه¬ریزی محتوایی و مدیریت پیام رادیو انقلاب
ملاصالحی با بیان اینکه یکی از برکات بزرگ انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت¬های حیاتی، اقتصادی و عمرانی معرفی شده است، تصریح کرد : این موضوع به¬عنوان مهمترین محور مورد نظر در رادیو انقلاب مطرح شده که سعی خواهد شد در بخش¬های مختلف ششگانه به آن پرداخته شود. همچنین موضوع «جوانان» محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی در تمامی پرداخت¬های محتوایی، رویکرد کلیدی برنامه¬های رادیو انقلاب خواهد بود.
مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: توصیه¬های رهبر معظم انقلاب (حفظه¬الله) در بیانیه گام دوم مبنی بر علم و پژوهش، اقتصاد و سبک زندگی نیز مورد توجه ویژه در برنامه¬های رادیو انقلاب خواهند بود. براین اساس برنامه ریزی محتوایی و مدیریت پیام برای هریک از بخش های شش گانه انجام شده است که بدین شرح می باشد:
بخش «صبحگاهی»؛ با محوریت جوانان، علم و فناوری و بسیج سازندگی با توجه به فضای صبحگاهی ، بخش «نیمروزی»؛ با محوریت پیشرفت¬های نظامی، علم و فناوری، اقتصاد و تاریخ انقلاب اسلامی،بخش «عصرگاهی»؛ با محوریت فرهنگ و اندیشه¬های اعتقادی، علم و فناوری و پیشرفت¬های زیرساختی، اقتصادی و عمرانی،بخش «شامگاهی»؛ با محوریت علم و فناوری در صنایع، اقتصاد و سبک زندگی،بخش «شبانگاهی»؛ با محوریت جوانان، پیشرفت¬های ورزشی و ادبیات انقلاب اسلامی ،بخش «سحرگاهی»، با محوریت جوانان، دانشگاه، پژوهش و علم و فناوری در کشاورزی، خدمات ، فنی و مهندسی، فضای مجازی.
وی خاطر نشان کرد: اخبار رادیو ایران در 4 بخش خبری 8، 14، 21 و 24 (البته بدون پخش پیک بامدادی و نیمروزی) رله خواهند شد. همچنین در هر بخش حداکثر 30 دقیقه موسیقی دارای مجوزبا شرایطی همچون موسیقی باکلام و بی¬کلام متناسب با زمان، متن، فضای برنامه و آیتم¬ها، ترکیب مناسبی از موسیقی¬ها ، سرودها و نواهای انقلابی، حماسی، ملی¬میهنی، محلی، اقوام، سنتی و ایرانی پخش خواهد شد.
ملاصالحی با اشاره به تبیین هرچه بهتر گام دوم انقلاب گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، به منظور تبیین هرچه بهتر این موضوع و تامل مخاطبان از روز جمعه 4 الی 23 بهمن ماه هر روز یک سوال مطرح می شود که از بین کسانی که گزینه صحیح را پاسخ داده باشند به هر نفر روزانه هدیه ای به مبلغ 50هزار تومان پرداخت خواهد شد.
گزارشی از وضعیت مناطق سیل زده

ملاصالحی در بخش دیگری از صحبتهای خود به بحث سیل سیستان و بلوچستان و روند امداد رسانی اشاره کرد و گفت: گزارش از وضعیت مناطق سیل زده و روند امداد رسانی طی مصاحبه تلفنی با مسئولین حوزه های نظامی، انتظامی ، گروهای جهادی و نیز گزارشگران صدا و سیما حدود 300دقیقه می باشد.که در این مهم با موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، قانع رئیس اورژانس جنوب استان سیستان و بلوچستان، فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات، فرمانده نیروی دریایی سپاه، امیر سرتیپ تقی خانی سخنگوی ارتش، دکتر زهرائی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، عالی معاون فرهنگی رسانه ای سازمان بسیج سازندگی کشور گفتگو شده است.
مدافعان حرم و جبهه مقاومت
وی ادامه داد: در موضوع مدافعان حرم و جبهه مقاومت با سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کوثری و سردار فرشاد حسونی زاده گفتگو شده و نمایش سردار سلیمانی پخش شد.
خطبه های رهبر معظم انقلاب(حفظه¬الله) در نماز جمعه 27/10/98
ملاصالحی تصریح کرد: اطلاع رسانی از برگزاری نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب (حفظه¬الله) در گفتگو با پیشنمازی ولی ستاد نماز جمعه تهران و رامندی سخنگوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ،پخش گزیده ای از بیانات ایشان به کرار و تحلیل کارشناسی بیانات ایشان در گفتگوی تلفنی با دکتر غلامحسین طاهری از جمله اقدامات بوده است.
شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی
وی با اشاره به موضوع شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گفت: پخش برنامه های تامینی درخصوص شهیدان از جمله : صیاد شیرازی، دکتر مفتح، دکتر چمران، بابایی و..... در دستور کار قرار گرفت .
گام دوم انقلاب
مدیر رادیو انقلاب از دیگر اقدامات این شبکه رادیویی را در بحث گام دوم انقلاب ، تبیین گام دوم انقلاب با رویکرد جوانان با تحلیل کارشناسی در گفتگو با کارشناسانی چون:سمساری رئیس کمیسیون ورزش جمعیت گام دوم انقلاب، دکتر نراقی رئیس شورای سیاست گذاری جمعیت گام دوم انقلاب، دکتر معاشر رئیس هیئت موسس جمعیت گام دوم انقلاب ، دکتر صفاری استاد دانشگاه، دکتر ظریفیان یگانه ذکر کرد و گفت: در بحث محرومیت زدایی و گروه های جهادی نیزبا مسئولین بسیج سازندگی کشوری و استانی گفتگو و فعالیت و اقدامات آن ها تشریح شد.
سبک زندگی
ملا صالحی خاطر نشان کرد: بررسی سبک زندگی اسلامی ایرانی ذیل گام دوم انقلاب در گفت و گو با کارشناسانی چون:دکتر دهدست، دکتر شکرانی، دکتر اکبر زاده از اساتید دانشگاه ، دکتر رضائی پور رئیس دانشگاه صنعتی قم، موضوع شعرو ادبیات انقلاب اسلامی در گفت و گو با شعرا و نویسندگان، نامه رهبر معظم انقلاب (حفظه¬الله) به جوانان اروپا و آمریکا در سالگرد نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان اروپا و آمریکا موضوع مورد بحث و تحلیل کارشناسانه قرار گرفت.همچنین در پی انعکاس راهپیمایی و تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق و تحلیل آن توسط دکتر ساجدی با امیر سرتیپ دوم خلبان حسن عابدینی ، سرهنگ سرلک پیشکسوت نیروی هوایی ارتش
سردار محمد علی فلکی بازنشسته سپاه، دکتر شاه وردی رئیس موسسه رویان، امیر سرتیپ دوم خلبان حسین خلیلی
فرمانده مرزبانی کشور، دکتر قره یازی رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، محمد حسن نامی وزیر سابق ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور، دکتر محمدی عضو شورای سیاستگذاری جمعیت گام دوم انقلاب، روحانی فر معاون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، امیر سرتیپ دوم فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش، ناوسالار یکم پاسدار عباس خاکساری، سعید رضا جندقیان بیدگلی معاون امور بهیاری های کشور در خصوص اقتصاد و توسعه روستایی، دکتر عاطفی تحلیل گر سیاسی و خانم اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور ارتباط تلفنی گرفته شده است.
مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: در مجموع تاکنون 3880 دقیقه برنامه تامینی از رادیو انقلاب با عناوین شکوه پیشرفت، در مسیر انقلاب، دستاوردها، روزگاررضاخانی، پیشران، نگاهی به تاریخ، دوران ، خدمت بی منت، روش، روی دیگر تاریخ، در برابر طوفان، پلاک 8 ، درمسیر آفتاب، عصر خمینی، کشف الاسرار، شهدای مدافع حرم (محمود سالاری)، ایران ساخت، عبور از تاریخ، نهضت روح الله، در گذر زمان، پرسمان انقلاب، به روایت دربار،
کنکاش، چهل روایت، مفاخر، چهل برگ، هوش مشرقی، یادمان انقلاب، عبور از تاریخ ، سروش، کتاب شب پخش شده است.
ملا صالحی در پایان سخنانش گفت: شنونده های رادیو انقلاب می توانند برای استفاده هر چه بهتر از این شبکه رادیویی به نشانی سایت : Radioenghelab.ir ، اینستاگرام: Radioenghelab_.ir ، رادیو نما و شبکه های اجتماعی مراجعه کنند.
خلاصه ای از آنچه که از 25 دی الی 4 بهمن از این شبکه رادیویی پخش شده اعم از برنامه هایی با موضوعات دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه در عرصه علم و فناوری در گفتگوهای حضوری و تلفنی با دانشگاهیان، مسئولین و عرصه های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان مراکز علمی پژوهی و عرصه های اقتصادی دستاوردهای علمی و فناوری ازجمله گفتگو با دکتر موسی خوانی رئیس دانشگاه آزاد قزوین، دکتر نوید حسامی مدیر کل کسب و کار و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آقای رستمی فرماندار تربت حیدریه در این گذرگاه های ارتباطی بارگزاری شده است.
اخبار پربازدید

  • رونمایی از 250 عنوان نمایش برای تولید در سال 1401 رادیو

  • رادیو با 206 برنامه سالروز فتح خرمشهر را گرامی میدارد

  • در سالروز فتح خرمشهر با رادیو اقتصاد همراه شوید

  • احترام به حریم شخصی سوژه طنز «صبح صبا»

  • پویش به عشق علی علیه السلام میلیاردی شد!

  • احیای ساختار و ارتقا مستند رادیویی هدف نخستین جشنواره مستند رادیویی پژواک

  • تجلیل از برترین های رمضان رادیو

  • پیام تسلیت معاون صدا در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت مرحوم مهرداد عشقیان

  • پیام معاون صدای رسانه ملی به مناسبت روز رادیو

  • معاون صدا: دکتر حداد عادل مردی از جنس انقلاب و عرصه جهاد فرهنگی