عرق ملی اهالی فرهنگ و هنر به روایت رادیو صبا

رادیو صبا در برنامه «اهل ایرانم» عشق و میهن پرستی اهالی فرهنگ و هنر را به نمایش می گذارد

1403/03/23
|
14:11

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، «اهل ایرانم »عنوان یكی از ویژه برنامه های انتخاباتی این شكبه رادیویی است كه با گفت وگویی با اهالی هنر از جمله نقاش، خوشنویس، خواننده، آهنگساز و همچنین نخبگان و اهالی فرهنگ از انتخابات می گوید.

روز سه شنبه 22 خرداد این برنامه میزبان استاد رضا مهدوی شخصیت برجسته فرهنگی و هنری كشور شد.

رضا مهدوی متولد 4 بهمن1347. كارشناس و مربی سرود و مربی آموزش موسیقی كودك، منتقدهنری، برنامه ساز و كارشناس مجری رادیو تلویزیون، مسلط بر سه شیوه نوازندگی سنتور نزد استادان رشید فیضی نژاد، حسین ملك،رضاشفیعیان،مسعود شناسا،رویا حلاج،پرویز مشكاتیان ومجید كیانی بوده است.

این پژوهشگر موسیقی در این گفتگو با معرفی سازهای ایرانی اصیل درباره معرفی فرهنگ كشور در جایگاه بین اللمل به وسیله موسیقی بیان كرد، موسیقی زبان بین اللملی است كه نیاز به ترجمه ندارد و زمانی كه كلام وارد آن نشود تنها با ریتم و چند ملودی می توان فرهنگ یك كشور را به ملت های معرفی كرد و با تلفیق چند ساز با یك دیگر این معرفی به صورت گسترده تر صورت می گیرد.

مهدوی در ادامه درباره فعالیت هایش در عرصه بین المل و حضورش در جشنواره های خارجی توضیح داد و گفت: در این جشنواره ها پیشنهاد كاری و زندگی در كشورهای اروپایی را داشتم ولی شخصا عرق ملی و ایرانی دارم و شدیدا دلتنگ ایران می شود و معتقد هستم هر ایرانی اول باید برای كشور خودش تلاش و خدمت كند .

وی افزود: بی صبرانه منتظر نمایش دوباره عظمت ایران و ایرانی در جایگاه جهانی هستم و دوست دارم جهانیان قدرت ایران با ببیند.

استاد مهدوی انتخاب خانواده را بهترین انتخاب دانست و گفت در زندگی انتخاب هایی داشتم كه شاید اشتباه بوده ولی باز فرصت دارم .

این شخصیت فرهنگی و هنری در پایان با توجه به انتخابات پیش رو بیان كرد، شهدای خدمت آیت الله ریسی و همراهانشان فرصت كمی برای خدمت به مردم داشتند با توجه به سابقه ای كه از ایشان در قوه قضایی دیده بودم منتظر اتفاقات خوب بسیاری در كشور بودم، امیدوارم مسیرشان ادامه داشته باشد.

ویژه برنامه انتخاباتی «اهل ایرانم» شنبه تا چهارشنبه ساعت 11 به تهیه كنندگی رضا عزتی و با اجرای مهدی پر همراه شنوندگان می شود.

دسترسی سریع